Pozycjonowanie Shoper – czym jest i dlaczego warto?

Pozycjonowanie Shoper – czym jest i dlaczego warto?

Jeśli chcesz zbudować od podstaw własny sklep internetowy, musisz zdobyć dużą wiedzę w zakresie technicznego SEO. Niestety samodzielne działania mogą wydawać się zbyt trudne i czasochłonne. Z tego powodu większość sklepów internetowych opiera się na tzw. platformach e-commerce, które obejmują wszystkie aspekty funkcjonowania sklepu. Pozwala to szybko i łatwo rozpocząć sprzedaż, nawet przy niewielkich umiejętnościach obsługi komputera. Tego typu platformy oferują wiele różnych funkcji – zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. 

Taką platformą sprzedażową jest właśnie Shoper. Czym on jest i dlaczego warto się nim zainteresować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Jeśli jednak zainteresowało Cię pozycjonowanie Shoper, zajrzyj na naszą stronę po więcej informacji na ten temat!

Czym jest Shoper?

Platforma Shoper to gotowe do użycia oprogramowanie dla sklepu internetowego. Obsługuje cały proces zakupowy: od przyjęcia zamówienia, przez wysyłkę, po rozliczenie transakcji. Wraz z oprogramowaniem dostarczane są narzędzia do promocji sklepu oraz opcje dostosowywania i zabezpieczenia danych. Zarządzanie sklepem nie wymaga znajomości kodu HTML.

Shoper został założony w 2005 roku i jest dostępny jako usługa typu SaaS. Oferuje ponad 250 funkcji do zarządzania sklepem internetowym, w tym panel administracyjny w technologii RWD dopasowujący się do ekranu komputera, tableta czy smartfona, a także katalog gotowych szablonów graficznych. Shoper posiada wewnętrzny system płatności elektronicznych (obejmujący przelewy bankowe, karty oraz płatności BLIK czy Google Pay), jest zintegrowany z serwisami Allegro, Facebook, Ceneo, systemami płatności internetowych (m.in. PayPal, DotPay i PayU) oraz firmami kurierskimi (InPost, Poczta Polska).

Dlaczego warto pozycjonować sklep na platformie Shoper?

Niestety atrakcyjne cenowo oferty i inne promocje nie zawsze wystarczą, aby przyciągnąć potencjalnych klientów do swojego sklepu internetowego. Pozycjonowanie Shoper jest ważne, ponieważ pomaga zdobyć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. 

Jest to niezwykle skuteczny sposób na promocję oferty w internecie. Musisz wiedzieć, że niewielu użytkowników korzysta z drugich stron wyników wyszukiwania. Większość osób nie zwraca nawet uwagi na więcej niż pierwszy link. Gdyby Twoja strona była widoczna na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, łatwiej byłoby pozyskiwać nowych klientów, którzy zechcą skorzystać z Twoich produktów. A to pozwoliłoby generować konwersję oraz zyski ze sprzedaży.

Postaw na pozycjonowanie Shoper

Teraz już wiesz, dlaczego pozycjonowanie Shoper jest tak ważne dla Twojej firmy. Jeśli jeszcze nie korzystasz z funkcji tej platformy, to zmień swoje nawyki marketingowe jak najszybciej! Możesz poprosić o pomoc doświadczoną agencję SEO, która z pewnością pomoże Ci dobrać najlepszą strategię pozycjonowania.