Odkomarzanie ogrodu

Odkomarzanie ogrodu

Jeśli chodzi o odkomarzanie ogrodu, możesz wypróbować kilka różnych opcji. Niektóre są bardziej skuteczne niż inne, a niektóre są bardziej ekologiczne niż inne. Tutaj omówimy niektóre z najpopularniejszych podejść, a także wskazówki, jak trzymać brzydkie robaki na dystans, gdy zostaną wypędzone!

Najpopularniejszą metodą odpędzania komarów są cewki na komary lub świece odstraszające. Produkty te często wykorzystują olejek cytronelowy jako składnik aktywny, który jest bardzo skuteczny w zapobieganiu lądowaniu komarów i innych owadów na odsłoniętej skórze. Jednak wdychanie zbyt dużej ilości dymu podczas palenia tych produktów na zewnątrz może być również szkodliwe dla zwierząt. Tak więc te metody są zazwyczaj najlepiej stosowane, gdy siedzisz przy stole na patio na świeżym powietrzu, a nie podczas pracy na podwórku.

Inną ekologiczną metodą, która zyskuje na popularności, jest zastosowanie ultradźwiękowych odstraszaczy komarów. Urządzenia te zwykle podłącza się do gniazdka elektrycznego lub akumulatora i wysyłają częstotliwość ultradźwiękową, której nie lubią owady. Chociaż wykazano, że są one dość skuteczne w utrzymywaniu komarów z dala od ogrodu przez kilka godzin, nie jest jasne, czy konsekwentne ich stosowanie z biegiem czasu będzie skuteczne w trwałym zmniejszeniu ich liczby. Najprawdopodobniej będziesz potrzebować innej formy zapobiegania komarom pomiędzy użyciem urządzenia dźwiękowego.

Jeśli chcesz przyjąć bardziej naturalne podejście, istnieje kilka olejków eterycznych, które można stosować jako środki odstraszające komary. Olejek cytronelowy i olejek z trawy cytrynowej to dwa najskuteczniejsze środki przeciwko komarom, ale można je również stosować przeciwko innym owadom latającym, takim jak komary i muchy domowe. Aby użyć tych olejków, po prostu dodaj kilka kropel do dyfuzora lub butelki z rozpylaczem wypełnionej wodą i rozprowadź ją w ogrodzie. Możesz również nakładać te olejki bezpośrednio na skórę, chociaż nie jest to zalecane kobietom w ciąży ani małym dzieciom.

Wreszcie, jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie komarów z dala od ogrodu jest eliminacja ich terenów lęgowych. Jeśli na twoim podwórku jest stojąca woda, taka jak wanna dla ptaków lub basen, pamiętaj, aby wymieniać wodę co najmniej raz w tygodniu. Zapobiegnie to wylęganiu się jaj i dojrzewaniu larw do postaci dorosłych, które mogą latać po ogrodzie i cię gryźć!