Nasiona marihuany – gdzie i jak przechowywać? 

Nasiona marihuany – gdzie i jak przechowywać? 

Nie wszyscy kolekcjonerzy nasion wiedzą dokładnie jak należy się z nimi obchodzić, a tym bardziej – gdzie i jak należy je przechowywać. Tymczasem, zapewnienie im odpowiednich warunków to podstawowy sposób, by wydłużyć ich żywotność. Im dłużej nasiona zachowają swój wyjściowy stan, tym dłużej będą mogły znajdować się w Twojej kolekcji. Poniżej przyglądamy się tematowi przechowywania oraz podpowiadamy czego unikać, a na jakie rozwiązania warto się zdecydować.

Lodówka i zamrażarka – czy warto? 

Niektórzy nabywcy decydują się na nie do końca zrozumiały ruch, jakim jest umieszczenie swoich nasion w lodówce lub zamrażarce. Częściowo rozwiązanie takie jest uzasadnione – w niskich temperaturach nasiono zachowa swoje wyjściowe właściwości przez dłuższy okres niż w warunkach pokojowych. Standardowo ocenia się, że nasienie przechowywane w lodówce powinno przetrwać okres 2 lat, natomiast po umieszczeniu w zamrażarce – czyli de facto po zamrożeniu – przez okres nawet 20 lat.

Opakowania hermetyczne – wybór optymalny

Wbrew pozorom lepszym wyborem okazuje się umieszczenie nasion w hermetycznych pojemnikach, które zatrzymają dostęp szkodliwych czynników (takich jak wilgoć, pyłki, zabrudzenia). Będą tworzyć warunki spowalniające postępującą degradację struktury ziaren. Nie ma konieczności umieszczania ich wewnątrz lodówki lub zamrażarki – możesz po prostu umieścić pojemnik w zaciemnionym miejscu (szufladzie lub półce), z dala od promieni świetlnych oraz źródeł ciepła. 

W pojemnikach hermetycznych warto przechowywać automaty, hybrydy, jak i nasiona marihuany feminizowane. Każda odmiana oraz krzyżówka konopna czuje się najlepiej w warunkach hermetycznych.