Jak wybrać opony motocyklowe?

Jak wybrać opony motocyklowe?

Wybór odpowiednich opon motocyklowych zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo jazdy na co dzień. W tym poradniku przeczytasz, jak wybrać najlepsze rozwiązanie i na które elementy należy zwrócić szczególną uwagę. Dowiedz się więcej!

Opony motocyklowe – najważniejsze informacje

Do kluczowych parametrów należy szerokość opony i jest wyrażona w milimetrach. Z kolei profil to stosunek wysokości do szerokości i podaje się go w procentach. Na oponach motocyklowych często zobaczyć można litery ZR, które określają indeks prędkości na poziomie 240 km/h. Pamiętaj, aby wybrać opony, które będą dopasowane do osiągów Twojego motocykla. Ponadto postaw na sprawdzony punkt sprzedaży.

Wysokiej klasy opony motocyklowe do różnego typu jednośladów kupisz w sklepie internetowym Skyseba. Oferta obejmuje wiele rodzajów ogumienia, więc na pewno znajdziesz propozycję idealnie dopasowaną do osobistych potrzeb. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie https://skyseba.pl/opony-motocyklowe. Wystarczy się z nimi zapoznać i dokonać zakupu bez wychodzenia z domu.

Konstrukcja opony

Możesz wybierać spośród kilku rodzajów konstrukcji opon. Ogumienie diagonalne charakteryzuje się osnową z dwóch bądź więcej warstw oraz kordami z włókna. Opona radialna ma promieniste ułożenie i pokryta jest warstwą opasania stalowego. Ponadto w ofercie sklepu Skyseba znajdziesz zarówno dętkowe, jak i bezdętkowe opony. W razie potrzeby możesz skonsultować się z tutejszymi ekspertami, którzy pomogą Ci wybrać najlepszą propozycję.