Jak w pełni zadbać o zdrowie i higienę swojego psa?

Jak w pełni zadbać o zdrowie i higienę swojego psa?

Kochasz swojego psa. Chcesz zapewnić mu jak najlepszą opiekę. Ale czy wiesz jak to zrobić? Opieka nad psem może być dużą odpowiedzialnością, zwłaszcza jeśli masz dużą rasę. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jak w pełni zadbać o zdrowie i higienę swojego psa.

Badania i wizyty u weterynarza

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest zaplanowanie badania kontrolnego u lekarza weterynarii. Jest to ważne, ponieważ pozwala weterynarzowi ocenić ogólny stan zdrowia Twojego psa i określić wszelkie problemy, które mogą się rozwijać. Weterynarz może również udzielić porady, jak lepiej dbać o swojego psa.

Przestrzeganie szczepień

Następnie upewnij się, że przestrzegasz szczepień i środków zapobiegających rozwojowi nicieni sercowych zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii. Szczepienia są ważne, ponieważ chronią psa przed niebezpiecznymi chorobami, takimi jak wścieklizna czy nosówka; środki zapobiegające rozwojowi nicieni sercowych zapobiegają rozwojowi nicieni sercowych u psów, które mieszkają w miejscach, gdzie komary są obecne przez cały rok (to one roznoszą chorobę).

Prawidłowe karmienie psa

Psy powinny jeść dwa razy dziennie; ilość zależy od wielkości psa, ale nie powinna przekraczać 20% jego masy ciała dziennie (na przykład, jeśli pies waży 50 funtów, nie karm go więcej niż 10 funtów jedzenia dziennie). Upewnij się, że jakakolwiek karma, którą mu podajesz ma wszystkie sprawdzone składniki.

Regularne szczotkowanie 

Nawet jeśli wydaje Ci się, że szczotkowanie sierści psa jest bezcelowe, w rzeczywistości pomaga ono usunąć z sierści brud, martwe włosy i pchły. Pozbywa się również luźnej sierści, która może znaleźć się na meblach lub w dywanie. Szczotkuj je za pomocą takich akcesoriów jak np. na stronie https://www.aquaelzoo.pl/4-szczotki-dla-psa co najmniej raz w tygodniu, aby ich sierść była lśniąca i zdrowa!