Czym jest Raspberry Pi i dlaczego warto go kupić?

Czym jest Raspberry Pi i dlaczego warto go kupić?

Ten sprzęt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród entuzjastów technologii. Podpowiadamy, jak wybrać rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. W tym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje.

Raspberry Pi – co to jest?

Raspberry Pi to mikrokomputer z jednym obwodem drukowanym. Charakteryzuje się układem Broadcom, który oferuje wiele możliwości. Najnowsza wersja mikrokomputera to model 4. Jego atutem jest procesor o szybkości taktowania na poziomie 1,5 GHz, co przekłada się na bardzo wygodną pracę. W dodatku użytkownicy mogą korzystać z portów USB, modułu WiFi, złącza Ethernet czy funkcji Bluetooth. Komfort pracy i rozrywki stoi więc na bardzo wysokim poziomie. 

Pamiętaj, aby Raspberry Pi kupić w sprawdzonym punkcie. Doskonałą ofertę dla miłośników nowinek technologicznych przygotował Botland – sklep elektroniczny online. Znajdziesz tu zarówno mikrokomputery, jak i dodatkowe akcesoria. To świetna propozycja dla wymagających klientów. 

Najważniejsze zalety Raspberry Pi

Jedną z zalet najnowszego Raspberry Pi jest szybka łączność bezprzewodowa. Moduł obsługuje łączność w pasmach 2,4 GHz oraz 5 GHz. W dodatku sprzęt wspiera standardy  802.11b/g/n/ac. Natomiast kontroler Ethernet zapewnia prędkość nawet do 1000 Mbit/s. Nie musisz jednak znać wszystkich niuansów technicznych, aby kupić dobry sprzęt. Wystarczy, że skorzystasz z rad pomocnej obsługi sklepu Botland. Skontaktuj się z ekspertami, a z łatwością dokonasz udanego wyboru. Przekonało się o tym wielu klientów.