Co warto wziąć pod uwagę wybierając okna?

Co warto wziąć pod uwagę wybierając okna?

Okna Wrocław, które są dostępne w sprzedaży posiadają dokładnie dwa rodzaje zabezpieczeń. Część z nich to zabezpieczenia przed włamaniem. Do nich należą przede wszystkim antywłamaniowa folia. Naklejana na szybę zewnętrzną uniemożliwia nam jej zbicie. Producenci także stosują specjalne rolki oraz rygle. Dzięki temu, przy próbie podważania skrzydła, zamki się jeszcze mocniej zaciskają.

Drugim rodzajem zabezpieczeń jest kwestia zadbania o bezpieczeństwo naszych dzieci. To również jest folia, ale naklejana na szyby od strony wewnętrznej. W oknach tego rodzaju producenci także montują rodzaj specjalnych klamek. Mowa tutaj o klamkach na kluczyk oraz o klamkach z przyciskiem. Dopiero po zwolnieniu blokady możemy otworzyć okno.

Gdy naszym tematem są okna Wrocław, to nie sposób powiedzieć o współczynniku przenikania ciepła. Jest to bardzo, ale to bardzo ważny parametr. Mówi nam o tym, jak bardzo szczelne jest okno oraz jak dużo ciepła zatrzymywane jest wewnątrz. Tenże współczynnik jest oznaczony jako U. Im on jest niższy, tym okno jest po prostu cieplejsze. Wedle wszelkich obowiązujących norm okna nie mogą mieć współczynnika U wyższego niż 1,1. Energooszczędne okna mogą mieć współczynnik ten nawet na poziomie 0,5U.

A co ma bezpośredni wpływ na ten współczynnik? Kluczowa na pewno jest tutaj rama z odpowiednią ilością komór. Im ich jest więcej, tym niższy jest współczynnik. Komora główna powinna także być wypełniona izolacyjną warstwą. Kolejny ważny czynnik to również szyby. W oknach najcieplejszych stosuje się pakiety trzyszybowe. Standardowo w oknach są stosowane dwie szyby.